AVALEHT HOBUSED TEENUSED GALERII INFO
A Pikachu de MuzeA Big BoyDomingo

 

 

 

A BIG BOY

A Big Boy lugu,

väljavõte R.Kollomi artiklist ”Oma Hobu”-s

A Big Boy ise oli Eestis alguses väga tavaline sälg. Aga ainult seni, kuni ta hüppama hakkas. Juba oma esimesel esinemisel Luunjas piirkondlikul ülevaatusel 2-a. täkkude klassis jahmatasid A Big Boy ja A Pikachu de Muze publikut ja kohtunikke seninägematu hüppevõimega. Andres Trei oli esimene kohtunik, kes julges mõlemat hinnata 10 p. vääriliseks ja tema arvamus jäi peale ka lõpphindes. Ka järgnenud kolmel ülevaatusel, mis need täkud 2002.-2003.a. läbi tegid, olid nende hüppehinded 9 või 10. Erinevalt A Pikachu de Muze´ist sai A Big Boy karjäär rahulikuma alguse. Sugutäkuna tunnustati teda juba ülevaatuste põhjal, A Pikachu de Muze pidi end enne võistlustel oma omaniku ratsuna tõestama ja 2005.a. noorhobuste tshempionaadi võitma. A Big Boy tegi esimesed võistlused 2005.a. lõpupoole, esimese võidu saavutas 2006.a. Tori Kevadel 120 cm sõidus, muidugi Rein Pilli all. 2006.a. võistles ta juba 17 korda ja lõpetas hooaja 140 cm parkuuriga. A Pikachu de Muze oli selleks ajaks juba noorhobuste maailmameister.

-A Big Boy ja Rein Pill-

Edasi tegi A Big Boy 2007.a. ainuüksi rahvusvahelisi starte 38, kohad olid I- 6x, II- 4x, III- 4x, 2008.a. tulid juba võidud maailma tipptasemel, nagu Tshernjahhovski CSI**** 160 cm põhiparkuuris. Rahvusvahelisi starte oli 50, neist 28 kõrgustel 150 cm ja 3 kõrgustel 160 cm. Kõrgete hüpeta arv võistlustel oli A Big Boy`l aastas ilmselt suurem kui Vene ajal ja hiljemgi meie tipphobustel elu jooksul!

2009.a. oli Euroopa MV aasta, ja esimene aasta, kus kõik ei läinud plaanipäraselt ega tõusvas joones. Palju rikkus koplis saadud vigastus. Pärast kahe võiduga 150 cm tasemel lõppenud Varssavi Maailma Karika etappi tuli ebaõnnestunud Lummeni CSI*** ja seejärel ligi 3 kuud puhkust ja ravi. Euroopa MV esimese sõidu 7. koht pani siiski Reinu ja A Big Boy viimasele ühisele aastale väärika punkti.


-A Big Boy ja Rein Pill-

              A Big Boy erilisus on selles, et ta ei ole kuidagi ühekülgselt eriline. Ta on harmooniline talent. Kõigist Eestist läbi käinud hobustest mäletan maailma tasemel hüppevõimega veel vaid Poolust, Ritmitshnõid, Bambukki ja A Pikachu de Muze`i. Kõigil neil oli oma meeletus veres. Kõiki neid võiks pidada geeniusteks, kellel hullumeelsuseni vaid samm või paar. Aga A Big Boy on väga normaalne geenius. See teeb ta hinnalisemaks, selliseid hobuseid otsivad muide ülirikkad amatöörid.

Sellega ei taha ma Miranda Netot sugugi amatööriks pidada, aga kujutlen juba, et kui Miranda Neto oma suurest hulgast võrdsetest hobustest valib olümpiaks mõne teise, võib A Big Boy Athina Onassis-Mirandaga ka midagi saavutada.

On sageli öeldud, et tänapäeva tippspordis võitmiseks peab hobune olema küllalt meeletu, valmis pingutama vähemalt 101%. A Big Boy`l seda seni tarvis pole olnud, tema selge pea viib ta loodetavasti sihile lihtsalt õppimise ja kogemuste kaudu ja ta ei kuluta ennast liiga kiiresti.


-A Big Boy ja Rein Pill-

A Big Boy koht aretuses selgub alles hulga aastate pärast. Igal juhul on ta maailmas juba huvi äratanud " Paul Schockemühle on tellinud üle 30 doosi tema spermat. Eestis on tema järglasi kahjuks seni väga vähe: vaid 6 varssa aastaist 2004-2009. Aga 2009.a. oli seemendusi juba 7. Peale ESH tõuraamatu on tal seni paarituslitsents vaid AES tõuraamatus (Anglo-European Studbook), kuid väga tõenäoline on, et peagi leiavad veel mõnedki tõuraamatud, et väline tagasihoidlikkus ei ole sisemise võimekuse korral suur puudus.


Fotod: Ago Ruus

 

Videod (www.youtube.com)

Rein Pill & A Big Boy , Helsinki Horse Show 2009

A Big Boy - Pill Rein- Lanaken 2009. Warm Up Sires of the World

A Big Boy & Rein Pill , show jump

 

Loe Lõunalehe artikklit A Big Boy'st

,,Võrumaa hobusekasvataja pani aluse ratsaspordi hiigeltehingule".